Uğur Şahin ve Hasret Türeci’den büyük adım: Tek işimiz Covid-19 değil dediler ve kolları sıvadılar

Türk bilim insanları Hasret Türeci ve Uğur Şahin’in Almanya’da kurduğu BioNTech memleketler arası kamuoyunun dikkatini çeken bir adım attı.

Şirket ünlü biyoteknoloji şirketi Gilead Sciences bünyesindeki Kite Pharma’nın ABD’deki AR&GE merkezi ve üretim tesislerini satın aldı. Bu mutabakatta ne kadar para harcanacağına dair bir açıklama yapılmazken, satışın bu ayın sonunda resmen tamamlanması bekleniyor.

BioNTech tarafından yapılan açıklamada, “Kite fabrikasında ABD’deki üçüncü doz aşının klinik deneyleri yapılacaktır” denildi. Corona virüsü aşısını mRNA teknolojisiyle geliştiren BioNTech, farklı hastalıklara ve virüslere karşı da çalışmalarını sürdüreceğini duyurdu. Şirket CEO’su Uğur Şahin bir açıklama yaptı.

Covid-19 aşısı ile şirketin ismini duyurmasına karşın Şahin, “BioNTech’in işlerinin temeli kanserle uğraş olacaktır. Kite’ı satın almamız bu klinik eforları ABD’de yapmamıza ve hücre terapisi alanında ön sıralarda yer almamıza büyük katkı sağlayacaktır” dedi. Şahin ayrıyeten, “Kite’ın tesisleri ve sistemleri aracılığıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Geçen yıl bünyemize kattığımız Neon Therapeutics ile güçlendiğimiz çalışmalarımıza katkı sağlayacaktır” dedi.

BioNTech tarafından yapılan açıklamada Gaithersburg’taki tesislerde çalışan Kite mensuplarına BioNTech’te iş teklif edileceği ve kimsenin işten çıkarılmayacağı belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Dünya
  • Uğur Şahin ve Hasret Türeci’den büyük adım: Tek işimiz Covid-19 değil dediler ve kolları sıvadılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uğur Şahin ve Hasret Türeci’den büyük adım: Tek işimiz Covid-19 değil dediler ve kolları sıvadılar için yorumda bulun

    Uğur Şahin ve Hasret Türeci’den büyük adım: Tek işimiz Covid-19 değil dediler ve kolları sıvadılar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uğur Şahin ve Hasret Türeci’den büyük adım: Tek işimiz Covid-19 değil dediler ve kolları sıvadılar için ilk yorumu yapabilirsin.