Trump’ın Şirketlerinin Dava Süreci Başladı

ABD medyasına yansıyan haberlerde, Trump şirketleri ile baş muhasebe müdürü Allen Weisselberg’a açılan dava için tarafların bugün öğlenden sonra hakim karşısına çıkmasının ve davadaki suçlamaların açıklanmasının beklendiği kaydedildi.

Trump’ın avukatı, ceza davasındaki birinci suçlamaların Trump’ı kapsamayacağını bildirdi.

Manhattan Bölge Savcısı Cyrus R. Vance, Trump’ın şirketlerindeki iş uygulamaları, emlak bedellerinde beklenen sahtekarlık, vergi ödemelerinde usulsüzlük üzere bahisleri 2 yıldır inceliyordu.

Şubat ayında, ABD Yüksek Mahkemesi, Trump’ın birçok kez itiraz etmesine karşın Manhattan savcılığının 8 yıllık vergi kayıtları ve ilgili evraklara ulaşabileceği istikametinde karar vermişti.

New York Başsavcılığı, mayısta Trump’ın şirketlerine yönelik kamu soruşturmasının cezai niteliğe dönüştüğünü duyurmuş, 2 yıldır yürütülen soruşturma kapsamında toplanan kanıtlar üzerinden cezai dava açılıp açılmayacağına karar verilmek üzere heyet oluşturulduğu bildirilmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Trump’ın Şirketlerinin Dava Süreci Başladı için yorumda bulun

    Trump’ın Şirketlerinin Dava Süreci Başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Trump’ın Şirketlerinin Dava Süreci Başladı için ilk yorumu yapabilirsin.