Mustafa Destici Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Eleştirdi

Cumhur İttifakı ortaklarında BBP’nin Genel Lideri Mustafa Destici, partisinin Sinop 1. Olağan Vilayet Kongresi’nde konuştu. Yolsuzluk gündemine ait dikkat çeken sözler kullanan Destici, AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı kızdıracak kelamlar söyledi.

“ÇARÇUR EDİLMEDİĞİNDE HERKESE YETER”

Destici, açıklamasında “Bu ülkenin kaynakları yanlışsız bir formda kullanıldığında, çarçur edilmediğinde, yolsuzluğa ve adam kayırmacılığına çarçur edilmediğinde herkese kâfi. Ancak ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla iç edilirse, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, hem de helal yarar değil, gayri yasal yararları…Ama ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla iç edilirse, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, hem de helal yarar değil, gayri legal yararlarını yurt dışına çıkarırlarsa millet ekonomik kasvet çeker” niyetini lisana getirdi.

KADDAFİ ÖRNEĞİ VERDİ

Arap Baharı’nda devrilen başkanlardan örnekler veren Destici, şunları kaydetti: Kaddafi’nin 250 milyar doları olduğunu söylediler. Sonra ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi. Kendi sonu ne oldu, çok makus bir biçimde oldu. Birebir şey bu formda ülkesini soyan devlet liderleri için de geçerli. Onun için herkese diyorum ki bu devlet size zati prestij veriyor. Onun için şeytana uymayın. Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar hem de akıbetleri çok berbat olur. Onun için gelin daima birlikte kazanalım, çalışalım.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mustafa Destici Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Eleştirdi için yorumda bulun

    Mustafa Destici Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Eleştirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mustafa Destici Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Eleştirdi için ilk yorumu yapabilirsin.