‘Elmalı Davası’ Türkiye’nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptı

Antalya’da kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’nin (10), cinsel istismara uğradığı sav edilmesiyle ‘Elmalı davası’ başladı.

Tacizle suçlanan anne Merve A. ve üvey baba Rahmi A.’nın yargılandıkları mahkemece tahliye edilmelerinin ardından, ‘Elmalı davası’ ülke gündemini oturdu.

Dün ise, Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı, istismara uğradığı tez edilen kardeşleri devlet müdafaası altına aldı. Olayın akabinde taraflar açıklama yaparken, baba Gürhan G., avukatın isteğiyle şimdiye kadar sessiz kaldığını lakin mevcut durumun akabinde açıklama yapma gereği duyduğunu söyledi.

“ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ İSTİYORUZ”

Gürhan G., şunları söyledi:

* Bu süreç bizim için inanılmaz yıpratıcı geçti. Çocuklarımızla alakalı bir an evvel adalete konuşmayı beklerken, hâlâ adaletin tecelli etmemesi hem çocuklarımı, hem beni, hem annemi çok yıprattı. Adaletin tecelli etmesini istiyoruz.

* Merve A.’nın kendisinden sonra 4 evlilik yaptığım ve şiddet tezleri katiyen yanlışsız değil, kabul etmiyorum. Merve A. dahil toplamda 3 evlilik yaptım. 4 yıldır evliyim. Çocukların ileriki yaşlarda etkilenmemesi için, kendisiyle ayrılığımızı zımnî tuttuk.

* Ben sık sık çocuklarımın yanına gittim. İstismar olayında annem ve avukatım büsbütün olaydan emin olduktan sonra savcılığa gittiklerinden sonra haberim oldu.

* Şu anda beklentim bir an evvel bu pedofili, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize geri verilmesi. Pandemi periyodunda makûs bir maddi süreç geçirdim. Şu an çalışıyorum. Tekrar karımı sağlamaya başladım. Ekonomik gücüme tekrar kavuştum.

* Bu olaylar süratli bir halde tahlile kavuştuktan sonra, Balıkesir’e annemin yanına taşınacağım. İşimi orada kurup, ailemle birlikte yaşayacağım. Avukatımın talebiyle medyada uzak durduk. Zira çocuklarımızın ifşa olmaması, onların geleceğini koruyabilmek ismine kendisi de haklıydı.

* Zati kendileri bu sapkın insanlardan ötürü travmatik bir olay yaşadılar. Şu anda ağır depresyondalar. Bir de biz buna katkı sağlamamak için uzak durduk. Daima adaleti bekledik, adaletin vereceği cezayı bekledik.

“ÇOCUKLAR ARTIK, MEMNUN VE HUZURLU BİR YAŞAMA GİRSİN”

Acilen adaletin tecelli etmesini beklediklerini söyleyen babaanne Günay S. ise yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

* Artık duruşma 10’uncu ayın 17’sine atıldı fakat artık paylaşımlar toplumsal medyada dünyaya yayıldı. 10’uncu ayın beklenmesini istemiyorum. İstirham ediyorum Adalet Bakanlığı’ndan. Zira bütün evrak tamamlandı. Bütün hepsi mahkemede evrakta mevcut. Yalnızca bir karar verilme etabında.

* Bir an evvel mahkeme kurulsun ve karar verilsin. Kim hatalı, kim haklı herkes artık yoluna baksın. Çocuklar da artık, memnun ve huzurlu bir yaşama girsin.

* Zira çocuklar da etkileniyor. Öncelik çocukların olması lazım. Düşünüyoruz, itimada alıyoruz diyerek toplumsal hizmetler çocukları aldı lakin bu itimat değil.

* Burada çocukların bir yuvası vardı, sevgi vardı. Artık çocukların tekrar nizamı bozuldu, çocuklar tekrar örselendi.

“BİR ANNE ÇOCUKLARINA BU ACIMASIZLIĞI YAPAMAZ”

Çocukların kendi yanında ilgi, alaka ve sevgiyi görünce olayları anlatmaya başladıklarını söyleyen Günay S., şu tabirleri kullandı:

* Bana kimseye söylememem konusunda sıkı sıkı tembih ettikten sonra, ufak ufak anlatımlarda bulundular. Birinci olarak avukat beyefendiye müracaat ettim. Sonrasında psikiyatriye gittik, kendisi çocukları dinleyince bizi direk savcılığa yönlendirdi.

* Burada çocuklarımın geleceği var. Onları görsel olarak gündemde olmalarını asla istemiyorum. Yarın hangi makama, mevkiye geleceklerini kimse bilemez. Çocuklarımızın bilgilerini paylaşma hakkı yok. Bir anne, çocuklarına bu acımasızlığı yapamaz. Buna karşıyız.

“MADDİ BEKLENTİM YOK”

Torunları gelmeden, kendi halinde bir hayatı olduğunu söyleyen Günay S., şunları aktardı:

* Engelli bir babam var, onunla yaşıyordum. Sakin bir hayatım vardı. Çocuklar hayatıma girip, bu olaylar gündeme gelince hengame içine girdik. Gecemiz, gündüzümüz allak bullak olduk. Her hareketimize, her konuşmamıza çok dikkat etmemiz gerekiyor.

* Yolda yürürken, onların (anne ve üvey babası) giydiği bir tişört denk geldiğinde, çocuklar çabucak beni koparırcasına tutuyorlardı. Benim merhum eşimden maddi gelirim var. Çocukların bana gelmesinden maddi bir yararım olmadığı üzere benden gidiyor. Toplumsal hizmetlerden bin 100 TL bir para bağlandı.

“ZORLA GÜLDÜRDÜLER”

Eski gelininin iddiaları ve evliliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Günay S., kelamlarını şu halde sürdürdü:

* Televizyonda annesinin paylaştığı manzaraları, bilhassa doğum gününü gördüklerinde söyledikleri, ‘Anne burada da, bize dokundular’ dedi.

* Kız ise ‘Ben burada zorla güldüm, bana gülmen gerekiyor, zorundasın denildi’ dedi.

* Oğlan da ‘Bak ben burada şöyleyim. Bana bundan evvel şunu şunu yaptılar’ diyerek yaşadıkları olayları anlattılar.

* Eski gelinimin evlenmesinden memnunluk duydum. Sistemini kuracak, yanında ona sahip çıkacak bir insan var diye düşündüm. Kendisi, kişiliği agresif mizaçlı bir insandı. Nizamını kursun istedim. Evliliğine tersine çok sevindim.

* Kız çocuğu buraya geldiğinde ise annesinin yaşadığı bağlarla ilgili, 6- 7 isimden bahsetti. Onlarla birlikte yaşadığından ve konut tutup, tıpkı konutta yatıp kaldıklarından bahsetti.

* Arbede edip, öbür birisiyle birlikte olduğunda bahsetti. Annesinin onlara, ‘Kocam’ dediğini, erkeklerin de ‘Karım’ diye seslendiğini anlattı.

“YARGILAMA SÜRECİNİN BİR AN ÖNCE SONUÇLANMASINI BEKLİYORUZ”

Gürhan G.’nin Avukatı Yusuf Lider ise, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

* Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nin, çocuklara kayyım atanmasına yönelik, talebi vardı. Dün öğlenden sonra, velayeti annede olduğu için babaanne kız çocuğun kayyımı olarak atandı.

* Daha sonra da akşam saat 22.00 üzere Aile ve Toplumsal Siyasetler Bakanlığı’ndan gelen vazifeliler, çocukları teslim aldı. İçinde bulunduğumuz etapta bu gerçek bir karar.

* Çocukların şu anda korunmaya muhtaçlığı var. Zira toplum nezdinde herkes ifşa oldu. Bu yargılamayı inşallah olumsuz etkilemez.

* Bundan sonraki temennimiz, yargılama sürecinin bir an önce sonuçlanarak, belgenin bir an önce gündemden düşmesidir.

* Temennimiz sanıkların tutuklanması ve yargılamanın tutuklu olarak yapılması ve en ağır biçimde cezalandırılmaları. DHA

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  • Ana Sayfa
  • Gündem
  • ‘Elmalı Davası’ Türkiye’nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ‘Elmalı Davası’ Türkiye’nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptı için yorumda bulun

    ‘Elmalı Davası’ Türkiye’nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Elmalı Davası’ Türkiye’nin gündemine oturdu! Çocukların babası açıklama yaptı için ilk yorumu yapabilirsin.